hardal ajans web tasarım  
 

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)Arama motorlarında internet sitenizin, sayfaların üst sıralarda çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmalara SEO ( Search Engine Optimization), Türkçe açılımı olarak da Arama Motoru Optimizasyonu denmektedir.

Bir web sitesi için yapılan SEO çalışmalarının temel amacı, internet sitenizde yer alan bilgi ve hizmetlerin hedef kitlenizdeki kişilere ulaşabilmenizi sağlamaktır.

İnternet siteniz için yapılan güçlü bir SEO çalışması, hedeflenenden daha fazla kişiye ulaşmak ve rakiplerinizden bir adım daha öne geçmenize yardımcı olacaktır.

SEO çalışmalarında en önemli özelliklerden bir tanesi, web adresinizin üst sıralarda çıkabilmesine yardımcı olabilecek doğru kodlamanın ve adımların uygulanmasıdır. İnternet sitesi aramalarının büyük bir bölümü "Google" aracılığı ile yapılmaktadır, bundan dolayı SEO çalışmalarını Google'a göre planlamak gerekmektedir. SEO çalışmalarında Google optimizasyonu ve Adwords reklamları hedef kitleye ulaşmada en etkili yöntemlerdir.

Internet siteniz için yapılacak SEO çalışmasında, çalıştığınız şirketi çok iyi seçmelisiniz, çünkü doğru yapılan bir SEO çalışması ile siteniz değer kazanmaya başlarken, yapılacak yanlış bir çalışma ile değer kaybedebilir. Bu nedenle SEO çalışmasına başlamadan önce çok iyi düşünülüp karar verilmesi gerekmektedir.

info@hardalajans.com