hardal ajans web tasarım hardal ajans iletişim
 

BlogBir Girişimcinin Mutlaka Kullanması Gereken 5 Dijital Araç

13 Ocak 2015 Salı
 
Bir girişimcinin mutlaka kullanması gereken 5 dijital aracı sizin için listeledik. Bu araçlar sayesinde yükünüzü birazda olsa hafifletebileceksiniz.

1. Slack

Şirket içindeki tüm iletişim problemlerinize Slack ile son verebilirsiniz. Anında mesajlaşma, arşivleme ve arama için çok kullanışlı. Önemli mesajları fav'a atıp beklemek de mümkün :) Tanıştığınızda vazgeçemeyeceğiniz bir araç olacak. E-posta çılgınlığını hafifleteceğinden de emin olabilirsiniz!
Slack.com

Devamını Oku >>
 

Ucuz Web Tasarımı Yaptırmanın Sakıncaları !

25 Aralık 2014 Perşembe
 
İçinde bulunduğumuz Bilişim Çağı’nda firmaların WEB Tasarımı, sanal vitrinleri olması açısından çok önemlidir. Firmaların dünyaya açılan yüzüdür, ve firmalar hakkında ilk bilgi edinilen mecradır. Bu sebeple web tasarımları; firmaların potansiyel müşterilerine ulaşmak, onlara doğru şekilde bilgilendirerek, iyi izlenim bırakmak ve tercih edilebilir olabilmelerini sağlayarak potansiyel müşterileri, MÜŞTERİ yapabilmek için son derece önemlidir.

Kurumunuzun veya sizin başarı ya da başarısızlığını etkileyecek çok önemli bir karar olması dolayısıyla, web sitenizi tasarlayacak web tasarım şirketinin seçimi rakiplerinize göre bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.

Devamını Oku >>
 

Kime Web Sitesi Yaptırmalısınız...

25 Aralık 2014 Perşembe
 
2000'li yıllarda bilişim dünyasının gelişmesiyle birlikte firmalar internet sitesi yaptırma yarışına girdiler. Bu talebi karşılayacak bilgi birikimine sahip eleman sayısı az olduğundan bütün firmalar bilgisayarcılarına danışmaya başladılar.bu istekleri karşılayacak profesyonel bilgi birikimleri olmamasına rahmen ek gelir elde etmek amacıyla bütün bilgisayarcılar web sitesi yapmaya başladı.

Devamını Oku >>
 

Tüm Zamanların En Pahalı 10 Alan Adı

12 Aralık 2014 Cuma
 
Alan adı ya da diğer bir ifadeyle domain pazarı her geçen yıl çok daha yüksek fiyatlı satın alma işlemlerine sahne oluyor. Diğer yandan bu zaman kadar gerçekleşen milyon dolarlık alışveriş de son derece ilgi çekici ve geleceğe yön gösterici türden. Tabii ki söz konusu alışverişlerin önemli göstergelerinden biri de hangi sektörün internet dünyasındaki geleceğinin daha parlak olduğunu göstermesi. Zira yapılan yatırımların belli alanlarda ağırlık kazandığı açıkça görülebiliyor.

Peki, bu zamana kadar gerçekleşen alan adı satın alma işlemlerinde konu olan, diğer bir ifadeyle tüm zamanların en pahalı alan adları neler?

Devamını Oku >>
 

İyi Bir Web Sitenizin Olması İçin Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

11 Aralık 2014 Perşembe
 
Bu yazımızda iyi bir web sitenizin olması için dikkat etmeniz gereken başlıklara değineceğiz.

1. Domain ( Alan adı ) Seçimi ;
Türkçe karşılığı "Alan Adı" olan domain, internetteki kimliğinizdir. Domainler internet üzerinde yer alan kayıtlı isimlerdir. Alan adınızı (domain) seçerken telafuzunun kolay ve anlaşılabilir olmasına dikkat edin. Alan adınızı sorduklarında sürekli tekrar etmek zorunda kalmamalısınız, ilk söyleyişinizde karşınızdaki tarafından anlaşılabilmelidir. Sitenin içeriği ile alan adınız uyumlu olması, sizi arama motorlarında daha üst sıralara taşıyacaktır. Günümüz sorunlarından biri de türkçe karakterlerdir. Alan adınızda olabildiğince az türkçe karakter kullanmaya çalışın. Bu internet kullanıcıları tarafından sizi daha kolay bulmalarına olanak sağlayacaktır.
Devamını Oku >>
 

2014'ün En İyi iPhone ve iPad Uygulamaları

2 Aralık 2014 Salı
 
2014 yılını artık bitiriyoruz ve biz sizler için 2014'ün en çok indirilen ve ödül alan uygulamalarını sizler için derledik.

Geliştiricilere çok önem veren ve onlar olmazsa bu platformlar birer hiç savunmasını sık sık yapan Apple, her sene olduğu gibi bu senede Apple Design Awards ödüllerini verdi.

Devamını Oku >>
 

www'nin İlk Zamanlarından 5 Alan Adı Savaşı !

27 Kasım 2014 Perşembe
 
Web'in ilk günlerinde herkes, en iyi alan adlarını kendi üzerine kaydettirmeye çalışıyordu. Bu durum, McDonalds.com'dan MTV.com'a firmalar arasında çatışmalara yol açtı. Wired, Mayıs 1994'te Fortune 500'deki firmaların üçte ikisinin isimleriyle ilgili alan adlarını aldıklarını söylemişti. Bundan sonraki senelerde ortalığın karıştığını söyleyebiliriz.

Alan adı savaşlarının ilk zamanlarından birkaç örneği aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Kazanan tarafın her zaman "haklı" olan (bir başka deyişle büyük olan) taraf olduğunu baştan söyleyelim.

Devamını Oku >>
 

E-postaların Hedefe Giden Yolculuğu !

24 Kasım 2014 Pazartesi
 
E-postanızı yazıp "gönder" tuşuna bastınız... Peki hedefe varana dek neler yaşanıyor; biliyor musuz?

Kişisel olsun, iş amaçlı olsun, 20. yüzyılın yazılı haberleşme devrimi olan e-postaların işleyişini merak ediyor musunuz? Gönder tuşuna basmanızın ardından, alıcısına nasıl ulaşıyorlar? Tüm bu mucizeyi gerçekleştirmek için hangi işlemlerden ve sunuculardan geçiyorlar?

Devamını Oku >>
 

Mobil Uyumlu Web Sitelerinin Önemi

21 Kasım 2014 Cuma
 
Her geçen gün Hayatımızda daha fazla yer kaplayan mobil cihazlar dünya nüfusunu geçmiş durumda. Türkiye'de internete bağlı mobil cihaz kullanımı 1 senede %42 artış gösterdi, yani 2013 yılında kişi başına düşen mobil cihazların sayısı 5,4 oldu.

Rutin bir günde mobil cihazlarımızla geçirdiğimiz vakit oldukça yüksek. Artık bütün hayatımızı elimizdeki cep telefonumuzdan yöneltebiliyoruz buda mobil cihazların bizler için ne kadar değerli ve gerekli olduğunu göstermektedir.

Devamını Oku >>
 

Web Siteniz İçin SEO Çalışması Neden Önemlidir ?

17 Kasım 2014 Pazartesi
 
Web sayfanızın, arama motorlarında en üst sıralarda çıkmasını sağlamak amacı ile yapılan bütün çalışmalara SEO (arama motoru optimizasyonu) adı verilmektedir.

Gelişen dünya koşulları göz önüne alındığında bilinirliliği arttırmanın, rakiplerinizden bir adım önde yol almanızı sağlayan en önemli koşullardan biri internet dünyasında etkin bir şekilde var olmanızı sağlamaktır.

Devamını Oku >>
 
İletişim Bilgilerimiz


Büyükdere Caddesi Alba İş Merkezi
No:67-71 Kat:8
Mecidiyeköy / İstanbul

0212 217 88 11

info@hardalajans.com